Міністерство юстиції України
Відповідно до ст.717 Цивільного кодексу України, за договором дарування земельної ділянки з розташованим на ній житловим будинком одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно ділянку та будинок на ній у власність.
Договір дарування земельної ділянки з розташованим на ній житловим будинком укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Посвідчення правочинів щодо відчуження земельної ділянки з розташованим на ній житловим будинком провадиться за місцезнаходженням (місцем реєстрації) цього майна або за місцезнаходженням (місцем реєстрації) однієї із сторін.
Договір дарування дарування земельної ділянки з розташованим на ній житловим будинком від імені дарувальника може укласти представник.
Доручення на укладення договору дарування, в якому не встановлено імені обдаровуваного, є нікчемним.
Чинне цивільне законодавство, а саме ст.725 Цивільного кодексу України, передбачає можливість зазначення в договорі дарування обов’язок обдаровуваного вчинити певну дію майнового характеру на користь третьої особи або утриматися від її вчинення (передати грошову суму чи інше майно у власність, виплачувати грошову ренту, надати право довічного користування дарунком чи його частиною, не пред’являти вимог до третьої особи про виселення тощо). Дарувальник має право вимагати від обдаровуваного виконання покладеного на нього обов’язку на користь третьої особи.
ВАЖЛИВО!
Договір, що встановлює обов’язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, не є договором дарування.
ВІД ДАРУВАЛЬНИКА ФО:
ВІД ДАРУВАЛЬНИКА ЮО:
Печатка ЮО.
ВІД ОБДАРОВУВАНОГО ФО:
ВІД ОБДАРОВУВАНОГО ЮО:
Печатка ЮО.
Якщо у житловому будинку зареєстроване місце проживання дитини віком до 18 років або вона є власником/співвласником вказаного нерухомого майна – рішення міськвиконкому (дозвіл органу опіки та піклування) на вчинення відповідного правочину (документи подають батьки дитини) та свідоцтво про народження дитини.
Військовий збір
Відповідно до п.п.1.4 п.161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 ПКУ, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 п.161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, а саме: 1,5 % від об’єкта оподаткування.
Безкоштовна консультація нотаріуса відносно оформлення дарчої, договора дарування.