logo-ukraine-720

Міністерство юстиції України

Свідоцтво нотаріуса № 6983

Дарування гаража

Дарча на гараж

Договір дарування гаража

Відповідно до ст.717 Цивільного кодексу України, за договором дарування гаража одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно гараж у власність.

Договір дарування гаража укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Посвідчення правочинів щодо відчуження гаража провадиться за місцезнаходженням (місцем реєстрації) цього майна або за місцезнаходженням (місцем реєстрації) однієї із сторін відповідного правочину.

Консультація нотаріуса

Чинне цивільне законодавство, а саме ст.725 Цивільного кодексу України, передбачає можливість зазначення в договорі дарування обов’язок обдаровуваного вчинити певну дію майнового характеру на користь третьої особи або утриматися від її вчинення (передати грошову суму чи інше майно у власність, виплачувати грошову ренту, надати право довічного користування дарунком чи його частиною, не пред’являти вимог до третьої особи про виселення тощо).

Дарувальник має право вимагати від обдаровуваного виконання покладеного на нього обов’язку на користь третьої особи.

ВАЖЛИВО!
Договір дарування гаража, що встановлює обов’язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, не є договором дарування.

Перелік необхідних документів для договору дарування гаража (всі документи в оригіналі):

ВІД ДАРУВАЛЬНИКА ФО:

 1. Паспорт.
 2. Реєстраційний номер облікової картки платника податків.
 3. Документ, що підтверджує право власності на майно (договір купівлі-продажу, свідоцтво про право на спадщину тощо). 
 4. Технічний паспорт, зареєстрований в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (у разі відсутності технічної характеристики на майно в документі, що посвідчує право власності).
 5. Інформаційна довідка з БТІ (у разі, якщо право власності не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а реєструвалось до 2013 року органами БТІ – запит на отримання інформаційної довідки може надаватися нотаріусом).
 6. Звіт про оцінку, зареєстрований відповідно до пункту 172.3 ст.172 ПКУ (термін дії звіту про оцінку 6 місяців) (для договору дарування у випадку, якщо сторони договору не є між собою родичами 1 чи 2 ступеня спорідненості відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І ПКУ).
 7. Згода іншого з подружжя (якщо нерухомість набувалась у власність особою у період перебування нею у зареєстрованому шлюбі). Якщо інший з подружжя буде особисто при посвідченні договору, то він має бути зі своїм паспортом, реєстраційним номером облікової картки платника податків та свідоцтвом про шлюб.
 8. Документи для підтвердження родинних відносин (Свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо) (для договору дарування у випадку, якщо сторони договору є між собою родичами 1 чи 2 ступеня спорідненості відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І ПКУ).

ВІД ДАРУВАЛЬНИКА ЮО:

 1. Паспорт Директора.
 2. Протокол про обрання Директора.
 3. Наказ про призначення Директора.
 4. Статут/опис.
 5. Документ, що підтверджує право власності на майно (договір купівлі-продажу, свідоцтво про право на спадщину тощо). 
 6. Технічний паспорт, зареєстрований в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (у разі відсутності технічної характеристики на майно в документі, що посвідчує право власності).
 7. Інформаційна довідка з БТІ (у разі, якщо право власності не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а реєструвалось до 2013 року органами БТІ – запит на отримання інформаційної довідки може надаватися нотаріусом).
 8. Довідка про балансову вартість.
 9. У разі відсутності у статуті повноважень Директора на підписання договору купівлі-продажу від імені ЮО, то додатково потрібне рішення/протокол про надання повноважень Директору на підписання договору купівлі-продажу нерухомого майна.
 10. Печатка ЮО.

ВІД ОБДАРОВУВАНОГО ФО:

 1. Паспорт.
 2. Реєстраційний номер облікової картки платника податків.
 3. Документи для підтвердження родинних відносин (Свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо) (для договору дарування у випадку, якщо сторони договору є між собою родичами 1 чи 2 ступеня спорідненості відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І ПКУ).
ВІД ОБДАРОВУВАНОГО ЮО:
 1. Паспорт Директора.
 2. Протокол про обрання Директора;
 3. Наказ про призначення Директора;
 4. Статут/опис;
 5. У разі відсутності у статуті повноважень Директора на підписання договору дарування від імені ЮО, то додатково потрібне рішення/протокол про надання повноважень Директору на підписання договору дарування нерухомого майна.
Печатка ЮО.
Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у дарунок гаража
 • Умови оподаткування Ставка податку
 • особи першого ступеня споріднення (діти, у тому числі усиновлені, чоловік/дружина, батьки дарувальника) 0%
 • особи другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, дід і баба за материнською та батьківською лініями) 0%
 • всі інші особи резиденди, крім осіб першого і другого ступеня споріднення
  (обдаровуваним подається податкова декларація до 1 травня наступного року після отримання дарунку,
  а до 1 серпня наступного року після отримання дарунку сплачується податок та військовий збір)
  5%
 • нерезиденти - фізичні особи (іноземні громадяни, громадяни України, особи без громадянства), які мають постійне місце проживання за межами України, в тому числі ті, що тимчасово перебувають на території України (сплачується до нотаріального посвідчення договору дарування) 18%

Військовий збір

Відповідно до п.п.1.4 п.161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 ПКУ, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 п.161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, а саме: 1,5 % від об’єкта оподаткування.

З будь-яких питань відносно дарування гаража звертайтеся за наступними контактами:

Нотаріус Київського міського нотаріального округу

Гуцол Анастасія Олександрівна

Оформлення дарування гаража

Нотаріус Київ, 03187, проспект Глушкова 16

 • Понеділок: 09:00-17:00
 • Вівторок: 09:00-17:00
 • Середа: 09:00-17:00
 • Четвер: 09:00-17:00
 • П’ятниця: 09:00-17:00
 • Субота: 10:00-15:00
 • Неділя: за домовленістю

Консультація нотаріуса

Безкоштовна консультація нотаріуса відносно оформлення дарчої, договора дарування.

Відмінно

Відмінно
На основі 18 рецензії
София Роменская
София Роменская
2023-06-05
Чудовий нотаріус на Теремках навпроти Магелану. Приємний чистий офіс, шановне ставлення, працюють у суботу. Біля нотаріальної контори можна запаркуватися.
Gl Sav
Gl Sav
2023-05-25
Професійна нотаріальна підтримка. Все на вищому рівні. Супер сервіс, комфортно приїжджати-зручний красивий офіс, привітні працівники, чарівна нотаріус. Рекомендую!
Lida Savitskaya
Lida Savitskaya
2023-05-25
Професійний та грамотний підхід нотаріуса навіть до складних справ. Все своєчасно, грамотно. Доброзичливий підхід до клієнта та справи. Рекомендую!
Полина Гордиенко
Полина Гордиенко
2023-05-25
З 2009 року звертаємось до Анастасії Олександрівни з різними питаннями: оформлення купівлі-продажу, довіреності, дарування, заяви й інше. Чудовий спеціаліст, завжди проконсультує, завжди оперативно, якісно й професіонально. За довгі роки вже стала нашим сімейним нотаріусом!
Светлана Курильская
Светлана Курильская
2023-05-25
Профессионально и компетентно! Всегда можно дозвониться и получить консультацию, все оперативно, доброжелательно, рекомендую!
Nadiya Lychman
Nadiya Lychman
2023-05-25
Швидко та компетентно! В конторі надали розширену консультацію, нотаріус ввічлива та доброзичлива! Дякую, була приємно вражена!
Elena Kolesnikova
Elena Kolesnikova
2023-05-25
Неодноразово користувалися послугами Анастасії - і надалі продовжимо! Відповідальний та порядний нотаріус, усі наші питання легко вирішувалися і на додачу ми отримували вичерпні консультації! Щиро рекомендую!
Sveta A
Sveta A
2023-05-25
Завжди професійно і оперативно. Зручно, можна заздалегіть домовитися про зустріч і скинути у мессенжер всі документи, що дуже економить час. Комфортний гарний офіс, привітні дівчата, фаховий підхід до всіх, навіть самих складних питань. Рекомендую заертатися!
Alex K
Alex K
2023-05-24
Вже кілька років користуюся послугами цього нотаріуса, працюють дуже швидко та професійно! Це 5 зірок
Oksana Sushan
Oksana Sushan
2021-08-10
Обращалась много раз. Всегда все быстро и чётко. При этом, всегда доброжелательно настроенный нотариус.
Відвідувачів: 554
Розрахувати вартість
тел
Viber
Нотаріус
Гуцол Анастасія Олександрівна
Нотаріус
UK